Uitgaven aan IT trekken aan

Prognose wereldwijde IT-bestedingen (miljarden dollars) | |||
Bestedingen | Groei t.o.v. 2010 | Eerdere prognose | |
Hardware | 419 | 11,7 % | 7,5 % |
Software | 268 | 9,5 % | 7,5 % |
Diensten | 846 | 6,6 % | 4,6 % |
Telecom | 2140 | 6,9 % | 4,6 % |
Totaal | 3672 | 7,1 % | 5,1 % |
Bron: Gartner, juni en januari 2011
De grootste sprong ten opzichte van de prognose van januari maken de hardwarebestedingen. Met 11,7 procent tendeert die groei het groeitempo van 12,1 procent in 2010. Maar ook de prognoses van de bestedingen aan software, diensten en telecommunicatie zijn naar boven bijgesteld.
Cloud groeit snel
Publieke clouddiensten vormen het snelst groeiende segment binnen de IT-bestedingen; de uitgaven daaraan groeien vier maal zo snel als de totale uitgaven. Met 89 miljard dit jaar is het aandeel in de totale uitgaven echter nog wel beperkt. Dat blijft voorlopig ook zo, denkt Gartner: het voorspelt dat publieke clouddiensten in 2015 niet meer dan 5 procent van de IT-bestedingen beslaan.
Software uit de cloud is al wat meer in zwang dan andere clouddiensten. Software as a service is dit jaar goed voor 10 miljard dollar, ongeveer 10 procent van het bedrag dat bedrijven aan applicatiesoftware uitgeven. In 2015 zal dat aandeel 15 procent zijn, denkt Gartner.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee