Storage vaak struikelblok virtuele desktops
In een woensdag gepubliceerd ‘whitepaper’ analyseren de twee IT-dienstverleners de uitdagingen die een rol spelen bij het inrichten van een Virtual Desktop Infrastructure (VDI). Ze hebben zich in het onderzoek geconcentreerd op de verschillen tussen Windows XP en Windows 7. Voor het onderzoek zijn meer dan 650 tests uitgevoerd.
De storage-oplossing, dat wil zeggen de snelheid van input/outputtransacties, blijkt vaak de bottleneck in een VDI-omgeving. Het welslagen van virtualisatie is 9 van de 10 keer afhankelijk van de invloed die opslag heeft op de lees- en schrijfprestaties, zegt Jeroen van de Kamp, chief technology officer (CTO) van Login Consultants. Daarom moet niet alleen een maximum worden gesteld aan het aantal virtuele machines, maar moet men ook rekening houden met het disk I/O-gedrag van de besturingssystemen.
Ruben Spruijt, hoofd technologie van PQR, adviseert meerdere optimalisaties om Windows 7 gevirtualiseerd zo goed mogelijk te laten presteren. Deze ‘best practices’ staan in de whitepaper beschreven. ‘VDI performance tuning’, noemen de onderzoekers dat. Een van de opvallendste resulten van het R&D-project is de zogeheten ‘Red Bull-instelling’, die gevirtualiseerde desktops met Windows XP of Windows 7 vleugels geeft.
Alle tests zijn uitgevoerd met vSphere 4.0 of 4.1 van VMware als hypervisor. De onderzoekers doen weliswaar specifieke aanbevelingen voor vSphere, maar volgens hen zijn al hun Windows-gerelateerde conclusies ook geldig voor andere hypervisors zoals XenServer van Citrix en Hyper-V van Miscrosoft, alsmede voor VDI-oplossingen.
Geïnteresseerden kunnen de tests ook zelf uitvoeren. De gebruikte testomgeving en testmethodes staan beschreven in de whitepaper. Op de site van Login Consultants is de Login Virtual Session indexer 3.0, een testtool, verkrijgbaar. De whitepaper zelf is gratis te downloaden op www.virtualrealitycheck.net

Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee