Seagate lanceert dunste harde schijf

De Momentus Thin heeft een SATA-aansluiting met een bandbreedte van 3 gigabit per seconde, een cache van 8 MB. De rotatiesnelheid bedraagt 5400 toeren per minuut. In de Verenigde Staten kost de Momentus Thin 55 dollar. De levering begint in januari.
Tegen Newsfactor zei een woordvoerder van Seagate te verwachten dat de markt voor compacte harde schijven zich tot een belangrijk strijdtoneel tussen fabrikanten ontwikkelt. Tot dusver moeten consumenten van een ultradunne laptop diep in de portemonnee tasten. Niet alleen de harddisk, ook andere onderdelen zijn duur en schaars. Seagate verwacht dat zijn nieuwe Momentus Thin door de lagere prijs en hogere opslagcapaciteit veel invloed zal hebben doordat het plattere apparaten ‘mainstream’ maakt. Fabrikanten kunnen er ook voor kiezen de laptop even dik te laten en de harddisk meer ruimte te geven zodat deze beter wordt gekoeld.
Het kan overigens nog kleiner: schijven met een diameter van 1,8 inch. Deze modellen worden bijvoorbeeld in de iPod Classic van Apple toegepast. De prijzen zijn relatief hoog: circa 170 dollar voor 100 GB. Een solid state drive (SSD) met dezelfde capaciteit kan ruim 900 dollar kosten. Seagate meent dat voor veel toepassingen een veel goedkopere harddisk van 2,5 inch volstaat.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee