In de Verenigde Staten bestaat veel weerstand tegen het uitbesteden van werkzaamheden als call centers en stafdiensten naar lagelonenlanden door het verlies aan banen in de eigen gemeenschap. Zo verbood de staat Ohio zelfs onlangs het aanwenden van publiek geld voor offshoring-doeleinden. Indiase bedrijven uitten hun zorgen tegenover Obama over deze trend naar protectionisme.
Export compenseert banenverlies Volgens Obama leveren de outsourcingactiviteiten juist veel tegenorders op die het mogelijk verlies aan banen door uitbesteding ruimschoots compenseren. Zo is de export van de VS naar India de afgelopen jaren verviervoudigd. Die activiteiten hebben juist tienduizenden banen in de VS gecreëerd. Het Indiase bedrijfsleven heeft bovendien voor miljarden dollars geïnvesteerd in de Verenigde Staten en daarmee voor nieuwe banen gezorgd.
Obama bevestigde dat banen niet kunnen worden gecreëerd door protectionisme maar door het stimuleren van de handel. De Amerikaanse president brengt een driedaags bezoek aan India. Op de eerste dag werden al meer dan 20 overeenkomsten aangekondigd, die samen een waarde hebben van circa 10 miljard dollar.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee