Grafeen is mogelijke opvolger silicium
De Nijmeegse hoogleraar Andre Geim en zijn onderzoekspartner Konstantin Novoselov krijgen de Nobelrpijs voor Natuurkunde voor hun werk aan de stof grafeen. Deze zou kunnen dienen als grondstof voor een nieuwe generatie zeer dunne en efficiënte chips. Grafeen zou op termijn silicium kunnen vervangen.

Shutterstock
Shutterstock
Geim en Novoselov pelden 6 jaar geleden met een stukje plakband een laagje koolstof af van een stukje grafiet. Het laagje grafeen was slechts één atoom dik en bleek uitzonderlijke eigenschappen te hebben. Het is bijvoorbeeld sterker dan diamant. Het is zeker 200 keer sterker dan staal. Bovendien geleidt het honderd keer sneller dan silicium, waarmee het een van de snelste halfgeleiders is.
Diverse hardwarefabrikanten onderzoeken al enige tijd de mogelijkheden van transistoren uit grafeen. Voorlopig gaat dit echter nog geen daadwerkelijke chips opleveren uit grafeen. Zo moet nog een goede manier gevonden worden waarop grafeen op grotere schaal kan worden geproduceerd.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee