Duitsers pleiten voor verplicht computerscience-les
De SPD geeft daarmee gehoor aan een wens van een groot deel van de Duitse bevolking, stelt ZDNet. Maar liefst 7 van de 10 Duitsers wil meer aandacht van de nieuwe digitale aspecten van de maatschappij, blijkt uit onderzoek van de Duitse branchevereniging Bitkom.
De lessen zouden moeten bestaan uit het aanleren van de basisvaardigheden om te programmeren, maar ook kennis en begrip kweken van juridische en technische raamwerken rond netwerken en algoritmen. Zij vinden dat best wat kan worden gesneden in andere schoolactiviteiten zoals gymlessen, muziek en godsdienst.
Digitale kloof moet dicht
De SPD wil gehoor geven aan deze oproep met als doel een brug te slaan over de digitale kloof tussen jong en oud, rijk en arm en de stad en het platteland. Het onderricht moet zich dus niet beperken tot lagere en middelbare scholen maar ook worden ingebracht in het volwassenenonderwijs en hoger onderwijs.
Bitkom uitte eerder kritiek op het Digitale Agenda-beleid van de Duitse regering. De branchevereniging reageert nu positief op het voorstel van de SPD. "Digitalisering bepaalt in toenemende mate ons dagelijks leven. Scholen moeten les geven in het omgaan met deze nieuwe media die het gebruik op school overstijgt en studenten een duidelijke grip geven op IT", zei Thorsten Dirks, de president van Bitkom
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee