Overslaan en naar de inhoud gaan

Dropbox polst investeerders

Er zijn geen aanwijzingen dat gebruikers van de populaire backup- en datasynchronisatiedienst erg zijn geschrokken van het beveilingslek bij Dropbox, eerder deze zomer. Sinds februari vorig jaar groeide het aantal gebruikers van Dropbox van 4 miljoen naar 25 miljoen in april en door naar zo'n 30 miljoen nu. Op internet wemelt het dan ook van de speculaties over de waarde van het bedrijf.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Van een beursgang is vooralsnog geen sprake, maar er wordt wel gesproken met diverse venture capital ondernemingen en investeringbanken. Naar verluidt staan ze te popelen om de jonge internetonderneming zo'n 200 of 300 miljoen dollar extra werkkapitaal toe te stoppen in ruil voor een bescheiden belang van enkele procenten. Bronnen van de webstite Techcrunch meldden dat bij deze oriënterende gesprekken, met onder meer de venturecapitalonderneming Allen & Co, wordt uitgegaan van een totale waarde van het bedrijf van tussen de 5 en de 10 miljard dollar.

Imitators staan op scherp
Spannende kwestie voor Dropbox en z'n geldschieters wordt uiteraard in hoeverre gebruikers de service trouw blijven als straks ook marketingkrachtige partijen als Google en Apple vergelijkbare diensten gaan aanbieden. Zij zullen die dienstverlening ongetwijfeld hechter dan Dropbox verweven met hun respectievelijke besturingssystemen en cloudapplicaties. Apple kondigde enkele weken geleden al een clouddienst aan vergelijkbaar met Dropbox. Die gaat in september van start.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in