Overslaan en naar de inhoud gaan

Chipmarkt in april en mei gekrompen

Uit een herberekening van eerdere cijfers blijkt bovendien nu pas dat de chipmarkt ook in april is achtergebleven bij die in de vergelijkbare periode van het vorig jaar. De WSTS (World Semiconductor Trade Statistics) komt nu op een daling in april van 0,3 procent, tot 23,41 miljard dollar. In de eerdere berekeningen was nog sprake van 0,2 procent groei ten opzichte van april 2010.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Dat meldt de online-nieuwsdienst EETimes. De nieuwe cijfers zijn nog niet gepubliceerd op het openbare gedeelte van de website van de WSTS.

Vergeleken met voorafgaande maand nog wel lichte groei
De statistici maken ook vergelijkingen tussen een bepaalde maand en de direct voorafgaande maand. Dan blijkt dat in mei nog sprake was van een lichte groei ten opzichte van april, met 0,4 procent. Maar ook dat is heel wat minder dan de groei die doorgaans van april op mei wordt waargenomen.

Het afgelopen decennium bedroeg de ‘sequentiële’ groei tussen april en mei gemiddeld 4,2 procent positief. De ergste negatieve uitschieter was 4,8 procent krimp in 2001. Daar stond in 2006 een groei van april op mei met 12,4 procent tegenover.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in