Door de btw niet aan de staat te laten betalen door de verkoper maar door de inkoper, wil Weekers de zogeheten carrouselfraude voorkomen. De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) kreeg al enige tijd signalen dat er sprake was van dit soort fraude. Die betekent een fors verlies voor de Nederlandse schatkist: mogelijk wel tientallen miljoenen euro's.
Btw wel ingehouden, maar niet aan fiscus afgedragen
Bij een btw-carrouselfraude brengt een frauderende verkoper wel btw in rekening aan de koper, maar draagt hij die niet af aan de Belastingdienst. Deze bedrijfjes, die ook wel 'ploffer' worden genoemd, worden vaak plots ontbonden, waarna de eigenaren verdwijnen. De btw alsnog innen wordt daardoor bemoeilijkt.
Weekers wil afwijken van Europese btw-systeem
De nieuwe regels, waar consumenten overigens niets van merken, wijken af van het Europese btw-systeem, waardoor Weekers de Europese Commissie heeft gevraagd om in te stemmen met de aanpassingen. Omdat het even duurt om toestemming te krijgen, heeft de staatssecretaris besloten voor de handel in mobiele telefoons en computeronderdelen per 1 juni al zelfstandig de regels in te voeren. De btw-fraude neemt in die sectoren namelijk aanzienlijk toe.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee