Overslaan en naar de inhoud gaan

ARM floreert dankzij smartphones

De nettowinst over het tweede kwartaal kwam uit op 26,6 miljoen Britse pond (30,1 miljoen euro). Tegelijk steeg de omzet van jaar op jaar met bijna 18 procent naar 117,8 miljoen pond (133,4 miljoen euro). In dollars uitgedrukt was de omzetgroei echter nog een stuk hoger: met 27 procent naar 190,2 miljoen dollar. ARM ontvangt het overgrote deel van zijn inkomsten in dollars.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

De winst voor belasting en eenmalige posten steeg met 25 procent tot 54,2 miljoen pond (61,4 miljoen euro). Analisten hadden volgens deze maatstaf op 45,3 miljoen pond winst gerekend.

Licentienemers produceerden 1,1 miljard processors
ARM produceert zelf geen chips maar levert zijn ontwerpen tegen betaling aan fabrikanten voor gebruik in onder meer smartphones, tabletcomputers, tv-toestellen en settop-boxen. De licentienemers van ARM leverden in het tweede kwartaal 1,1 miljard processors af op basis van zijn blauwdrukken. Het bedrijf sloot verder 29 nieuwe licentiecontracten af, waarvan de helft betrekking heeft op chips die vermoedelijk hun weg vinden naar smartphones en tablets.

Resultaten tweede halfjaar zullen voldoen aan verwachtingen
De orderportefeuille voor het tweede halfjaar is ook goed gevuld. ARM verwacht dat de omzet in dollars zal voldoen aan de verwachtingen. Financieel directeur Tim Score denkt niet dat de aardbeving en tsunami in Japan van maart dit jaar nog effect zullen hebben op de resultaten van ARM. Hij houdt wel een slag om de arm wat betreft de consumentenbestedingen. Die zouden in het tweede halfjaar kunnen tegenvallen.

Ook Microsoft en Google kozen voor ARM
ARM heeft de wind mee. Begin dit jaar kondigde Microsoft-topman Steve Ballmer aan dat het toekomstige besturingssysteem Windows 8 zal kunnen draaien op ARM-processors. Ook Google ontwikkelt een versie van Chrome OS voor de ARM-chiparchitectuur. Anderzijds doet Intel verwoede pogingen om met energiezuinige Atom-chips tot het domein van ARM door te dringen.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in