Overslaan en naar de inhoud gaan

Aantal websites met malware verdrievoudigd

Dat blijkt uit het MessageLabs Intelligence Report over maart en het eerste kwartaal van dit jaar. De toename van het aantal verdachte websites ging gepaard met een sterke toename van het aantal plaatjes waarin scripts, zoals JavaScript en Visual Basic Script, waren verstopt. Deze scripts bevatten programmacode die schade kan aanrichten op de pc van het slachtoffer. De onderzoekers troffen dezelfde camouflagetechniek aan in e-mails.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Het inbedden van malware in afbeeldingen lijkt een poging te zijn om een zwakke plek uit te buiten in oudere browsers, die het script achteraan de binaire code van het plaatje plakken.

Beveiligingsanalist van Messagelabs/Symantec Paul Wood constateert dat cybercriminelen zich steeds meer bedienen van een veelheid aan aanvalstechieken om minder voorspelbaar te zijn. In de tweede helft van 2008 en begin dit jaar maakten ze nog hoofdzakelijk gebruik van e-mail.

In maart bevatte ruim 20 procent van de via e-mail verspreide malware een verwijzing naar criminele websites. Gemiddeld bevatte 1 op de 280 mailtjes in het eerste kwartaal een virus, aanzienlijk meer dan de 1 op 155 mails in het vierde kwartaal van 2008. Phishing daarentegen vertoonde een neergaande lijn.

In het eerste kwartaal bestond gemiddeld 74,5 procent van het e-mailverkeer van nieuwe en onbekende herkomst uit spam. Dat is meer dan in het slotkwartaal van 2009, toen het spamniveau op 72,4 procent lag. In Nederland bedroeg het spamcijfer in maart 68,8 procent. Ingenieursbureaus waren in die maand de zwaarst getroffen sector van de economie. Zij kregen 83,3 procent spam in hun inkomende mail voor de kiezen.

MessageLabs memoreert in zijn kwartaalrapport dat tien jaar geleden het Melissa-virus voor het eerst opdook. Beveiligingsexperts zien Melissa als voorloper van de botnets die cybercriminelen tegenwoordig gebruiken om snel en goedkoop malware te verspreiden.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in