Aantal verkochte iPads opgelopen tot 450.000

Jobs vertelde ook dat Apple tot nu toe meer dan 85 miljoen stuks van de iPhone en de nauw verwante muziekspeler iPod Touch heeft geleverd. Van dat aantal is de iPhone goed voor minstens 50 miljoen stuks. De twee producten samen zullen deze zomer naar verwachting de mijlpaal van 100 miljoen eenheden passeren.
Gene Munster, analist bij zakenbank Piper Jaffray, destilleert uit de cijfers die Jobs noemde dat Apple in het eerste kwartaal (januari-maart) ongeveer 7,5 miljoen iPhones heeft verkocht. Dat is meer dan de 6,8 miljoen iPhones waar analisten gemiddeld op rekenden, zei Munster tegen persbureau Bloomberg.
Na afloop wees Jobs er in de wandelgangen op dat de iPad voortbouwt op het succes van de iPhone en de App Store. “Als onze concurrenten ooit een product uitbrengen dat het opneemt tegen de iPad, mogen ze hopen dat ze na een jaar 3500 apps hebben. Wij hebben in minder dan een week al 3500 apps”, pochte Jobs. Hij doelde op iPhone-applicaties die zijn aangepast voor gebruik met het veel grotere scherm van de iPad, of daar speciaal voor zijn ontwikkeld.
Het aantal beschikbare iPhone-apps bedraagt nu 185.000, aldus Jobs. Veel daarvan zijn gratis. Gebruikers van de iPhone hebben tot dusver 4 miljard apps gedownload en de eerste bezitters van een iPad 3,5 miljoen apps en 600.000 e-books.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee