Van de 20.000 arbeidsplaatsen blijven er op termijn maar 12.000 over, zo meldt het Duitse Handelsblatt. De krant beroept zich op informatie van Duitse IBM-managers. IBM geeft hier officieel geen commentaar op.
De ontslagronde maakt deel uit van het Liquid-project dat van IBM een soepelere organisatie moet maken. Dat betekent onder meer dat veel vaste banen vervangen zullen worden door het werk extern uit te laten voeren. Projecten moeten zo 30 procent sneller en goedkoper uitgevoerd kunnen worden. Dat alles moet er uiteindelijk toe leiden dat in 2015 de winst per aandeel 20 dollar bedraagt. Die is nu 13,44 dollar.
Test
In Duitsland zou als eerste getest worden of het vervangen van vaste medewerkers door externen werkt. Zelfstandige IT’ers kunnen dan via internet inschrijven op projecten van IBM. Als deze methode werkt, zal ze ook in andere landen worden doorgevoerd, zo melden de bronnen van Handelsblatt. IBM telt wereldwijd ruim 400.000 medewerkers.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee