Update 17:30 uur De storing was rond 14 uur grotendeels opgelost, aldus een woordvoerder van de TU Delft. Alle netwerkverkeer was toen weer mogelijk, met uitzondering van een groep wetenschappelijke systemen die nog geïsoleerd zijn gehouden in afwachting van verder onderzoek.
Het vermoeden bestaat dat de universiteitsbrede storing is veroorzaakt door een 'denial of service' (DDoS) aanval die extreem veel internetverkeer veroorzaakte vanaf een systeem ergens op de Delftse campus. De woordvoerder voegt hier nadrukkelijk aan toe dat er waarschijnlijk geen hackers achter de DDoS-aanval zitten: "We gaan niet uit van kwade opzet". De oorzaak schuilt mogelijk "in een stuk software dat de weg is kwijtgeraakt".
Rond13 uur werd volgens de woordvoerder "een hele drastische maatregel" genomen: de verbinding van het universitaire netwerk met internet werd volledig verbroken. Daarna bleek ook de overbelasting van het netwerk voorbij.
Alle ICT-diensten, mail en internetverkeer waren getroffen
Volgens een eerdere melding op de webpagina van de ICT-afdeling ging het om een”algehele netwerkstoring” die rond 9 uur vanochtend begon. Daardoor waren alle ICT-diensten, mail- en internetverkeer van en naar de TU Delft enige tijd uitgevallen.
Een eerste analyse wees toen uit dat het netwerkverkeer "door een nog onbekende oorzaak van buitenaf wordt overbelast". De ICT-afdeling verontschuldigde zich “voor deze ongemakkelijke situatie”.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee