Google zet schouders onder betaalbaar Internet voor iedereen
Aangespoord door onder meer Tim Berners-Lee, werkt een aantal organisaties, waaronder Microsoft, Yahoo, Cisco, UK Aid, US Aid, Omidyar Network, samen aan een betaalbaar internet voor iedereen. In de meeste ontwikkelingslanden bedraagt het gemiddelde tarief voor een vaste internetverbinding vooralsnog zo om en nabij een derde deel van het budget van een gemiddeld huishouden, zo suggereren cijfers van de International Telecommunication Union.
Logisch gevolg is dan de meeste gezinnen zich geen internet veroorloven. In Azië en het Midden-Oosten heeft ongeveer 1 op de 3 gezinnen internet, in Afrika bedraagt internetpenetratie nog niet de helft daarvan.
< /p>
Jaarlijks verslag uitbrengen
A4AI wil het tarief in ontwikkelingslanden daarom omlaag hebben, naar 5 procent van het gemiddelde gezinsinkomen. Belangrijkste middel in de strijd is een pleidooi voor beleidsmaatregelen en best-practices, zoals het toestaan van effectievere manieren om het beschikbare spectrum te benutten, het bevorderen van concurrentie en het afschaffen van buitensporige belastingtarieven op bepaalde telecomvoorziening. De club begint z'n activiteiten nu in twee landen, maar geeft niet aan om welke twee landen dat zijn. Dat wordt waarschijnlijk wel duidelijk zij eind dit jaar haar eerste 'affordability report' vrijgeeft.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee