TSMC krijgt licentie op Atom-processor van Intel

Toepassing van de Atom-processor is tot dusver beperkt tot mini-notebooks (netbooks) en eenvoudige bureau-pc's (nettops). Voor gebruik in andere apparatuur dient de chip te worden aangepast en uitgebreid, zodat Intel kan concurreren met fabrikanten als Qualcomm en Texas Instruments. Deze twee concurrenten gebruiken een blauwdruk van de Britse chipontwerper ARM en zijn in staat processors te produceren met een zeer laag energieverbruik.
Met de hulp van TSMC kan Intel drie tot vier jaar sneller nieuwe afzetmarkten aanboren, verwacht hoofd marketing Sean Maloney. TSMC is 's werelds grootste fabrikant van halfgeleiders in opdracht van derden. Volgens Intel heeft het twee jaar geduurd om met TSMC tot overeenstemming te komen.
Intel maakt al zijn microprocessors tot dusver in eigen fabrieken. In de jaren tachtig van de vorige eeuw heeft Intel wel licenties gegeven aan AMD, nadat IBM voor de centrale processor van zijn pc's een tweede toeleverancier had geëist. Intel benadrukt dat het zijn veelgeprezen fabricagetechnologie niet aan TSMC in licentie geeft.
Naast het pact met TSMC heeft Intel ook plannen ontvouwd om de actieradius van de Atom te verbreden. Er komen vier nieuwe modellen in de Z500-serie voor gebruik in 'infotainment'-systemen in auto's, interactieve kiosken, videoconferentiesystemen en andere apparatuur. De nieuwe Atom-versies hebben kloksnelheden van 1,1 en 16, watt en hun stroomverbruik blijft beperkt tot 2,5 watt. De levering begint in het tweede kwartaal.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee