Nokia Siemens aast op onderdeel Motorola

Vooruitlopend op de splitsing doet Nokia Siemens nu pogingen zich te versterken in de tak van netwerk- en communicatieapparatuur voor de professionele markt, melden de bronnen van The Wall Street Journal. De besprekingen zouden binnen enkele weken afgerond kunnen zijn, waarbij het ook mogelijk is dat de plannen alsnog afketsen, aldus de bronnen.
De overname zou Nokia Siemens de vurig gewenste entree op de Amerikaanse markt geven. Vorig jaar probeerde het bedrijf dat te realiseren via overname van onderdelen van het Canadese Nortel, maar in de veiling trok Nokia Siemens toen aan het kortste eind. Technologisch gezien loopt Motorola niet echt voorop, maar de klantenbasis zou Nokia Siemens mogelijkheden bieden om zijn moderenere apparatuur te slijten.
Volgens de bronnen van The Wall Street Journal was eerder Huawei - nu nog de nummer 2 in de markt voor netwerkapparatuur - in beeld als overnamekandidaat voor Motorola’s divisie netwerkproducten. Die gesprekken liepen vast, waarschijnljk als gevolg van verwachte bedenkingen op het gebied van nationale veiligheid bij overname van een Amerikaanse producent van netwerkapparatuur door een Chinees conglomeraat.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee