Overslaan en naar de inhoud gaan

Gartner: IT-bestedingen krimpen dit jaar met 4 procent

De totale uitgaven aan informatietechnologie en telecommunicatie komen volgens de laatste berekeningen van Gartner uit op 3,2 biljoen dollar. Dat is 3,8 procent minder dan in 2008. Vorig jaar groeiden de IT-bestedingen nog met 6,1 procent. De verwachte daling in 2009 is sterker dan die na het uiteenspatten van de internetzeepbel in 2001, toen de IT-bestedingen met 2,1 procent afnamen.
Business
Shutterstock
Shutterstock

IT-organisaties in bedrijven krijgen opdracht in hun budgetten te snoeien en ook individuele consumenten kopen minder computerspullen, aldus analist Richard Gordon. Gartner heeft zijn prognoses voor alle segmenten naar beneden bijgesteld. Het sterkst is de daling voelbaar bij de hardwareleveranciers. Zij krijgen te maken met een bestedingsvermindering van bijna 15 procent. Bij dienstverlening en telecom blijft de daling beperkt tot enkele procenten. Alleen in het softwaresegment is nog sprake van groei, zij het uiterst beperkt (plus 0,3 procent).

Stimuleringsmaatregelen van overheden kunnen de neergaande trend op korte termijn niet keren, maar hebben waarschijnlijk op langere termijn wel effect. Zolang de financiële markten niet stabiliseren acht Gartner een herstel van de economische groei, inclusief IT-bestedingen, niet aannemelijk. Bedrijven en consumenten stellen vervanging van bestaande producten uit en kiezen bij nieuwe aankopen steeds meer voor goedkopere producten. IT-leveranciers moeten zich instellen op verminderde IT-uitgaven door bedrijven en consumenten in 2009 en op een traag, langgerekt herstel van de markt in 2010.

IT-bestedingen in 2009, in miljarden dollars

Uitgaven 2008 Groei 2008 Uitgaven 2009 Groei 2009
Hardware 381,0 2,8% 324,3 -14,9%
Software 221,9 10,3% 222,6 0,3%
IT-diensten 809,5 7,6% 796,1 -1,7%
Telecom 1948,0 5,6% 1891,2 -2,9%
Totaal 3360,3 6,1% 3234,0 -3,8%

Bron: Gartner

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in