Overslaan en naar de inhoud gaan

Twitter klaagt VS aan over gebruikersdata

Twitter wil met de rechtszaak duidelijkheid krijgen over de hoeveelheid informatie die het mag vrijgeven over de verzoeken van de Amerikaanse veiligheidsdiensten naar zijn gebruikersdata. De Amerikaanse overheid heeft Twitter verboden hierover informatie te publiceren omdat dan details naar buiten zouden kunnen komen over de surveillancewerkzaamheden door de veiligheidsdiensten.
Business
Shutterstock
Shutterstock

"We hebben geprobeerd het niveau van transparantie te bereiken dat onze gebruikers verdienen zonder een rechtszaak, maar dat was tevergeefs'', aldus Twitter in een verklaring.

Google, Facebook, LinkedIn, Microsoft en Yahoo hadden eerder ook verzoeken ingediend om informatie over de spionage van hun gebruikers te mogen publiceren. Zij bereikten een deal met de Amerikaanse justitie waarbij een beperkte hoeveelheid informatie mag worden gemeld over de spionagewerkzaamheden. Twitter deed niet mee aan deze regeling.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in