Kamermeerderheid voor debat over downloadverbod

Brede discussie
“We willen geen verbod, maar een brede discussie houden, gericht op manieren waarop onbetaald downloaden kan worden teruggebracht”, zegt D66-Kamerlid Kees Verhoeven tegen NU.nl. “De inzet van het downloadverbod is om de hoeveelheid onbetaald materiaal omlaag te krijgen, maar de ervaring leert dat verboden in zulke gevallen niet helpen.” Verhoeven wil verder een groter legaal aanbod, onder meer door de introductie van een radio-model voor online muziek, films en series.
Zo snel mogelijk overleg
Verschillende politieke partijen willen in een algemeen overleg met Teeven zo snel mogelijk de mogelijkheden bespreken waarmee illegaal downloaden kan worden teruggebracht. Verwacht wordt dat dat volgende week, of anders de week erop, wordt. Een algemeen overleg is op kortere termijn mogelijk dan een plenair debat, vandaar dat is gekozen voor deze vorm.
Opvallend is de steun van de PVV voor het debat. Eerder was de partij voor het afschaffen van de thuiskopieheffing, een methode die Nederland toepast om auteursrechthebbenden te compenseren voor de eventueel misgelopen inkomsten door onbetaald downloaden.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee