17 bedrijven hebben zich verenigd in Fairsearch met als doel sterker te staan in de concurrentie met Google. Zij klagen dat Google zichzelf bevoordeelt met Android. Als voorbeeld geeft Fairsearch dat smartphoneproducenten die Android en Google-toepassingen zoals YouTube willen gebruiken, contracten zouden moeten tekenen waarin ze beloven dat ze de apps van Google op een prominente positie op het scherm plaatsen.
Eurocommissaris Joaquín Almunia onthoudt zich van commentaar op de nieuwe klacht. Wel moet de EU naar aanleiding van de klacht van Fairsearch nu een officieel besluit nemen of ze de zaak oppakt of niet.
De EU rondt momenteel een al tweeënhalf jaar durend onderzoek af naar Google. Dat betreft mogelijk misbruik van zijn dominante positie in zoekopdrachten op Internet.
Almunia heeft deze week voorstellen ontvangen van Google om tegemoet te komen aan de bezwaren van de EU tegen de zoekpraktijken van het bedrijf. Gehoopt wordt dat die voorgestelde wijzigingen het voor gebruikers makkelijker maken om te zien of Google zijn eigen producten voorrang geeft boven die van concurrenten die wellicht betere zoekresultaten bieden. Dat geldt zowel voor Google op mobiele apparaten als op bureaucomputers.
Stapel onderzoeken
De EU onderzoekt waar het Google betreft ook nog of het bedrijf concurrenten niet benadeelt door bij zoekresultaten materiaal toe te voegen dat van andere websites afkomstig is. Ook onderzoekt het of het advertentiebeleid van Google niet indruist tegen Europese antitrustwetten. En een aantal EU-landen onderzoekt apart èn gezamenlijk of het vernieuwe privacybeleid van Google niet botst met de lokale wetten op bescherming van persoonsgegevens.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee