Overslaan en naar de inhoud gaan

Boete voor overstekende bellers in Honolulu

Wie in Honolulu de weg oversteekt en daarbij op zijn mobiele telefoon bezig is, kan een boete krijgen tussen de 15 en 99 dollar.
Vrouw met telefoon
© CC0: Pixabay
CC0: Pixabay

De maatregel wordt eind oktober ingevoerd. Daarmee is Honolulu de eerste grote Amerikaanse stad waar een wet wordt ingevoerd die het voetgangers verbiedt hun telefoon te gebruiken terwijl ze oversteken.

De boete wordt hoger naarmate de overtreder vaker betrapt wordt.

Dat juist Honolulu als eerste zo’n wet doorvoert, komt vooral doordat daar van alle Amerikaanse steden de meeste gewonden zijn gevallen onder overstekende, appende voetgangers. Burgemeester Kirk Caldwell van Honolulu: “Wij hebben de twijfelachtige eer van de grote stad met de meeste aangereden, overstekende voetgangers. Vooral onze oudere inwoners zijn daarvan het slachtoffer.”

Volgens een onderzoek van de University of Maryland zijn alleen al tussen 2000 en 2011 in de VS 11.000 gewonden gevallen die hun telefoon gebruikten, terwijl toen het massale gebruik van smartphones nog moest losbarsten.

Er is één uitzondering voor overstekende bellers: het noodnummer 911 bellen na een crash is al overstekend wél toegestaan.

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in