Overslaan en naar de inhoud gaan

Windows Phone nog geen succes, zegt Ballmer

"Telefoons: we zijn gegroeid van heel klein naar heel klein", zie Ballmer in zijn opsomming van Microsofts verkoopsuccessen. Om er, geheel in stijl, aan toe te voegen: “Maar het was me het jaartje wel. U zult veel vooruitgang zien in de markt.” Daarbij verwees Ballmer naar voorspellingen van Gartner en IDC, dat het gebruik van Windows Phone tegen 2015 dat van Apples iPhone zal passeren. En ook de 20.
Business
Shutterstock
Shutterstock

000 apps die de afgelopen 8 maanden voor Windows Phone 7 zijn gebouwd, bewijzen volgens Ballmer dat het platform niet dood is.

Andere Microsoft-producten verkopen wel goed
Cijfers voor Windows Phone 7 gaf Ballmer niet. Maar hij noemde wel cijfers voor andere producten om zijn gehoor te enthousiasmeren. Zoals de 400 miljoen kopieën die van (het pc-besturingssysteem) Windows 7 zijn verkocht. “En dat is veel meer dan 20 miljoen”, sneerde Ballmer richting een niet nader genoemde concurrent – Apple, dus – die dat als mijlpaal voor zijn besturingssysteem vierde.

Verder memoreerde Ballmer de 100 miljoen Office 2010-licenties, het feit dat 75 procent van de servers met Windows Server worden geleverd, de 50.000 bedrijven die deelnamen aan de test van Office 365 en de verdrievoudiging in het gebruik van zoekmachine Bing.

Ondermijnend effect
Die cijfers bewijzen dat het nog steeds goed gaat met Microsoft. Maar dat neemt niet weg dat het de aansluiting op de snel groeiende en profijtelijke markt voor draagbare apparaten lijkt te verliezen. Nu Windows Phone 7 niet aanslaat, en Ballmers woorden lijken dat te bevestigen, is het wachten op Windows 8.

En in de tussentijd lopen Apple en Google met zijn Android steeds verder uit. Financieel-analisten vrezen dat een belangrijk deel van Microsofts inkomstenbasis zal eroderen, als het zich niet weet te vestigen op het bij eindgebruikers populaire platform van draagbare apparatuur.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in