Windows 7 zorgt voor 25.000 extra banen
Uit het onderzoek, dat overigens door Microsoft zelf is gesponsord, blijkt dat er met name nieuwe banen ontstaan door de ontwikkeling van nieuwe diensten rondom het besturingssysteem. Het gaat om ontwikkelaars, marketeers en ondersteunende functies. IDC gaat ervan uit dat het aantal IT-functies door de komst van Windows 7 in 2010 zal stijgen met 1,5 procent. In de jaren erna tot 2013 wordt de groei geschat op 1,6 procent per jaar.

Shutterstock
Shutterstock
Het onderzoeksbureau denkt echter dat de lancering van Windows 7 weinig invloed zal hebben op de IT-uitgaven van bedrijven en organisaties. Dit jaar wordt er in de VS ruim 525 miljard dollar uitgegeven aan hardware, software en diensten, voor 2010 wordt uitgegaan van 536 miljard dollar, wat neerkomt op een groei van zo’n 2 procent. Ook in de jaren erna zal de groei van IT-uitgaven in deze regio niet hoger uitkomen dan zo’n 2,3 procent.
IDC schat dat voor het eind van 2010 meer dan 177 miljoen exemplaren van het besturingssysteem over de toonbank zijn gegaan, waarvan 60 miljoen in de VS.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee