Windows 7 is tot nu toe de best verkochte versie van Windows, met 670 miljoen licenties in 3 jaar tijd. "We zagen in het weekend een ongelofelijke reactie over de hele wereld op Windows 8 en de Surface", zei Ballmer. Vrijdag was de wereldwijde lancering van Windows 8, een besturingssysteem voor pc's, laptops en tablets. Ook kwam Microsoft met een eigen tablet, de Surface.
Microsoft lanceerde maandag Windows Phone 8, het nieuwe besturingssysteem voor smartphones. Net als bij Windows 8 voor pc's heeft Windows Phone 8 een beginscherm met een aantal 'tegels', die gepersonaliseerd kunnen worden met behulp van onder meer persoonlijke foto's, muziek, spelletjes en app's. De Windows-telefoons van telefoonmakers Nokia, Samsung en HTC komen vanaf dit weekeinde als eerste op de Europese markt uit.
Nog klein marktaandeel op smartphonemarkt
Microsoft heeft tot nu toe moeite om marktaandeel te verwerven op de smartphonemarkt, waar Google en Apple de lakens uitdelen. Software van Microsoft draait volgens onderzoeksbureau IDC op slechts 3,5 procent van de smartphones wereldwijd, terwijl 68 procent op software van Google draait en 17 procent op die van Apple.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee