Toshiba beperkt productie flashgeheugens
Toshiba is wereldwijd de tweede leverancier van NAND-flashgeheugenchips, achter Samsung. Het bedrijf produceert zeker de helft van zijn NAND-chips in opdracht van Apple voor de iPhones.

Shutterstock
Shutterstock
De prijzen van de geheugenchips zijn echter vorig jaar met 60 procent gedaald. Dat komt vooral doordat concurrenten als Samsung, SanDisk en Micron hun NAND-productiecapaciteit fors hebben vergroot. Daardoor is een te grote voorraad ontstaan. Reden voor Toshiba om de productie omlaag te brengen.
iPhone moet voor grotere vraag zorgen
Toshiba is er wel van overtuigd dat de vraag naar geheugenkaarten in het derde kwartaal van dit jaar zal aantrekken. Analisten geloven daar echter niet helemaal in. Wellicht dat Toshiba rekent op zeer grote orders van Apple voor zijn nog te verschijnen iPhone, waar nu al heel veel vraag naar schijnt te zijn.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee