Overslaan en naar de inhoud gaan

Supercomputer krijgt 128 TB flash-geheugen

De supercomputer moet een model gaan worden voor een hersenmassa met 70 miljoen neuronen, vergelijkbaar met die van een muis, meldt Cnet. Voor het project wordt een Blue Gene/Q computer voorzien van het equivalent van 1000 flashdrives die in de huidige generatie ultrabooks worden gebruikt.
Business
Shutterstock
Shutterstock

De Ecole Polytechnique Federale de Lausanne (EPFL) en de Eidgenoessische Technische Hochschule Zurich (ETH Zurich) doen het onderzoek naar de werking van het brein in het kader van het Blue Brain project en het Europese Human Brain Project.

De organisaties hebben gekozen voor flash-geheugen, vanwege de hoge snelheid waarmee data benaderd kunnen worden. De gegevens volledig in het DRAM-werkgeheugen laden zou nog sneller zijn, maar ook veel kostbaarder.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in