Sterke vraag naar HPC-servers houdt aan

De best lopende subcategorie is die van de 'supercomputers' met een prijskaartje van minstens 500.000 dollar. De verkoop daarvan schoot vorig jaar met 24 procent omhoog naar 4,4 miljard dollar.
Verschuiving van kleine servers naar supercomputers
Anderzijds daalde de verkoop van HPC-servers voor werkgroepen, met prijzen onder de 100.000 dollar, met 4 procent naar 1,2 miljard dollar. Volgens IDC kwam het bij sommige potentiële kopers tot uitstel of afstel. In deze categorie zijn de verkoopcycli korter en wordt geld makkelijker aan iets anders uitgegeven, bijvoorbeeld aan een supercomputer.
IDC spreekt in dit verband van een 'dramatische verschuiving' naar de duurste categorie HPC-systemen. Supercomputers worden steeds meer niet alleen geassocieerd met wetenschappelijke en technische toepassingen, maar ook met industriële innovatie en verbetering van het concurrentievermogen.
Omzet IBM groeit dubbel zo hard als die van HP
Bekende leveranciers van HPC-servers zijn IBM, HP en Dell. Vorig jaar waren IBM en HP aan elkaar gewaagd met marktaandelen van respectievelijk 32,6 en 32,1 procent, uitgedrukt in fabrieksomzetten. IDC noemt een verschil van minder dan 1 procent standaard een 'gelijkspel'. Dell handhaafde zijn 3e positie met 14,5 procent marktaandeel.
IBM had een bijzonder goed jaar met een HPC-omzetgroei van 19,3 procent. HP moest het doen met ongeveer de helft: 9,6 procent groei. Dell was wat minder fortuinlijk en kon 2,1 procent meer omzet halen uit HPC-servers dan in 2010.
Gezonde groei in periode tot 2015 verwacht
Voor de komende jaren voorziet IDC een aanhoudende, 'gezonde groei' van de HPC-markt met 7 tot 8 procent per jaar. Als dat klopt, komt de omzet in 2015 uit op 13,4 miljard dollar.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee