De partijen binden zo de strijd aan met Aziatische white-label serverfabrikanten, zoals Quanta en Wistron, die marktaandeel wegkapen van de bekende, grote, namen. HP en Foxconn richten zich met hun samenwerking op grote Amerikaanse cloudproviders zoals Amazon, Facebook en Google, die op zoek zijn naar aantrekkelijk geprijsde hardware zonder franje.
Foxconn is gewend om grote hoeveelheden te produceren – het levert onder meer onderdelen aan Apple voor de iPhone – en het produceert al een deel van de ProLiant Servers van HP. HP brengt op zijn beurt computerkennis in om de nieuwe serverlijn te ontwikkelen, verkopen en ondersteunen.
Slimme zet, waken voor overlap
Gartner-analist Andrew Butler vindt de samenwerking een slimme zet, maar waarschuwt wel dat HP moet waken voor overlap met haar bestaande serverproducten. HP heeft al laten weten dat het de ProLiant- en Moonshot-servers voorlopig blijft produceren.
De nieuwe goedkopere serverlijn zal onder de merknaam van HP op de markt worden gebracht; de eerste producten komen later dit jaar op de markt.
IBM heeft ook plannen om met goedkopere servers op de markt te komen voor cloudproviders. Zo geeft het andere hardwarefabrikanten het ontwerp van de Power-processor in licentie.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee