Overslaan en naar de inhoud gaan

Brits bedrijf brengt supercomputer naar MKB

Dezineforce mikt met zijn oplossing, die ook als dienst ‘in de cloud’ beschikbaar is, speciaal op kleinere bedrijven die zich geen duur systeem voor high-performance computing (HPC) kunnen veroorloven. Dezineforce claimt dat zijn oplossing een hogere productiviteit, meer gebruiksgemak en lagere kosten oplevert dan bestaande HPC-oplossingen.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Het bedrijf omschrijft zijn Technical Computing Server als een ‘black box’ , een computer die van fabriekswege is ingericht voor het snel doorrekenen en simuleren van technische ontwerpen. De vereiste analytische software, zoals ANSYS Workbenchen LS-Dyna, is al voorgeïnstalleerd. Hetzelfde geldt voor een aantal beheergereedschappen, zoals een planningprogramma (Scheduler) die de ingediende rekenklussen in volgorde van prioriteit afhandelt en een tool dat de beschikbare softwarelicenties maximaal benut.

Apparaat heeft varianten met verschillend aantal processorkernen
De appliance zit in een ‘kantoorvriendelijke’ behuizing en heeft standaard 48 Intel Xeon X5670-processorcores, waarvan er 32 bruikbaar zijn voor de applicaties. Er is ook een model met het dubbele aantal verwerkingskernen. Voor plaatsing in een datacenter maakt Dezineforce nog een derde model met 192 ‘cores’. De opslagcapaciteit bedraagt minimaal 2 terabyte, wat uitbreidbaar is tot 12 TB.

Het besturingssysteem is Windows HPC Server van Microsoft. Volgens Dezineforce zou de implementatie van een Linux-cluster hogere kosten voor beheer en ondersteuning met zich meebrengen.

Wie geen appliance in huis wil halen kan dezelfde oplossing ook als clouddienst afnemen. Dezineforce noemt dat ‘HPC Simulation On-Demand’. Deze oplossing is onder meer geschikt voor projecten van beperkte duur, workloads van beperkte omvang en ontwerpteams die vanaf verschillende locaties werken.

De HPC-applicance is per direct leverbaar in Europa. Begin volgend jaar wil Dezineforce ook de Amerikaanse markt betreden.

Bedrijf geworteld in academische wereld
Dezineforce is ontsproten aan de Universiteit van Southampton. De financiering is afkomstig van twee investeringsfondsen. Het bedrijf wordt geleid door een aantal wetenschappers en technici die hun sporen in de wereld van de supercomputers hebben verdiend. ‘Chief scientist’ Simon Cox geeft tevens leiding aan het Microsoft Institute for High Performance Computing.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in