Overslaan en naar de inhoud gaan

Vraag naar tablets verdubbelt dit jaar

Marktleider blijft Apple, dat dit jaar naar verwachting 73 miljoen iPads zal verkopen. Gartner meent dat concurrenten ook dit jaar niet in staat zullen zijn producten te bieden die de iPads kunnen verslaan. Wel wordt het marktaandeel van het bedrijf kleiner nu er meer concurrentie komt. Android-tablets vullen vrijwel geheel de rest van de vraag op.
Business
Shutterstock
Shutterstock

De tablets die onder Windows 8 van Microsoft draaien zullen echter eind dit jaar een marktaandeel hebben verworven van 4 procent. Windows 8 moet nog uitkomen, maar veel leveranciers wachten volgens Gartner op dit besturingssysteem dat de entree moet vormen voor Microsoft in de tabletmarkt. Die leveranciers gaan er vanuit dat ze met het Microsoft-merk achter zich zowel in de zakelijke als in de consumentenmarkt kunnen verkopen.

Apple blijft marktleider

Gartner is ervan overtuigd dat Apple ook in 2016 marktleider is. Het bedrijf zal dan bijna 170 miljoen tablets verkopen. Van tablets die onder Android draaien, gaan er dan bijna 138 miljoen over de toonbank en de vraag naar tablets onder een besturingssysteem van Microsoft is dan bijna vertienvoudigd van 4,9 naar 44 miljoen stuks, wat een marktaandeel oplevert van ruim 11 procent.

Tablets blijven vooral een product voor consumenten, hoewel die de apparaatjes steeds vaker voor het werk zullen gebruiken. In 2015 zal daardoor de zakelijke markt goed zijn voor een derde van de tabletafname. Niet precies duidelijk is welk deel daarvan werkelijk door bedrijven is gekocht en welk deel door de werknemers zelf.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in