Het dataverkeer verdubbelde in het eerste kwartaal van dit jaar ten opzichte van de eerste drie maanden van 2012. Tot 2018 zal dit vervolgens vertwaalfvoudigen, is de verwachting. Dat blijkt uit het vandaag verschenen Mobility Report van Ericsson. Naast de opmars van smartphones is er steeds meer content beschikbaar en bovendien nemen de internetsnelheden toe door technologieën als HSPA en LTE.
Van alle telefoons die in het eerste kwartaal in 2013 zijn verkocht, is de helft een smartphone. Een jaar geleden was dat nog 40 procent. Vergeleken met het eerste kwartaal 2012 groeide het aantal mobiele abonnementen wereldwijd met 8 procent. Video is populair, maar smartphonebezitters spenderen niet het grootste gedeelte van hun tijd op data-intensieve applicaties. Ze besteden meer tijd aan social networking; gemiddeld zo’n 85 minuten per dag. De consumptie van video is gemiddeld 2,6GB per abonnement.
Uit het rapport blijkt verder dat:
• Het videoverkeer met 60 procent per jaar groeit, hoofdzakelijk door betere internetsnelheden • Het aantal mobiele smartphone-abonnementen zal uitgroeien van 1,2 miljard aan het begin van 2013 tot 4,5 miljard tegen het einde van 2018 • 60 procent van de wereldbevolking in 2018 gebruik kan maken van LTE
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee