Overslaan en naar de inhoud gaan

Samsung presenteert Galaxy S4

Zoals verwacht heeft de Galaxy S4 een iets groter scherm (5 inch) dan zijn directe voorganger (4,8 inch), de nog met romeinse letters geschreven Galaxy S III. Tegelijk is hij iets lichter (130 versus 133 gram) en platter (7,9 millimeter versus 8,6 mm). De behuizing doet wat strakker aan dan die van de S III, die sterkere rondingen heeft. De S4 is een slagje kleiner dan de 'phablet' Galaxy Note 2.
Business
Shutterstock
Shutterstock

In tegenstelling tot bijvoorbeeld de iPhone 5 en de HTC One, die geheel van glas en metaal zijn gemaakt, blijft Samsung plastic gebruiken voor de behuizing.

Het beeldscherm is van het type Super AMOLED en biedt een full HD-resolutie van 1920 x 1080 pixels (441 pixels per inch). De randen ter weerszijden zijn nog smaller dan voorheen. Het door sommige Samsung-watchers verwachte buigzame scherm – waar de fabrikant wel aan werkt – zit er echter nog niet in.

In internationaal model zit 8-coreprocessor

In de internationale versie zit een 8-coreprocessor, Samsungs eigen Exynos 5 Octa op een kloksnelheid van 1,6 GHz. Voor de Amerikaanse markt voorziet Samsung de S4 van een 4-coreprocessor, de Qualcomm Snapdragon Fusion Pro op 1,9 Ghz.

Het toestel is leverbaar met naar keuze 16, 32 of 64 GB opslagcapaciteit. Dit kan met microSD-kaartjes met maximaal 64 GB worden uitgebreid. Het werkgeheugen is 2 GB. Vergeleken met zijn voorganger is de capaciteit van de batterij in de S4 vergroot van 2100 naar 2600 mAh. Ter vergelijking: in de iPhone 5 van Apple, met een veel kleiner scherm, zit een batterij van 1440 mAh.

Camera's kunnen tegelijk opnames maken

Aan de achterkant zit een camera van 13 megapixel met led-flitser, aan de voorkant een webcam die 2 MP biedt. Een van de innovatie snufjes van Samsungs nieuwe vlaggenschip is dat de camera’s aan voor- en achterzijde gelijktijdig gebruikt kunnen worden. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk tijdens een videogesprek de gesprekspartner beelden van de omgeving te laten zien. Ook kunnen foto’s die beide camera’s nemen op verschillende manieren worden gecombineerd.

'Slimme' functies maken gebruik van oogbewegingen

De geruchten over besturing via oogbewegingen blijken deels waar te zijn: de S4 beschikt over de functies Smart Scroll en Smart Pause, bovenop het al bestaande Smart Stay. Met dat laatste blijft het scherm actief zolang de camera ‘aanvoelt’ dat je iets op het scherm bekijkt. Daar komt nu Smart Pause bij, dat het afspelen van een filmpje stopzet als de camera merkt dat je niet langer kijkt. Met Smart Scroll wordt een webpagina op en neer geschoven als je de S4 heen en weer kantelt terwijl je naar het scherm kijkt. Op die manier houd je een hand vrij.

De gebruiker kan verder door bijvoorbeeld foto’s en een lijst met liedjes bladeren door met de hand boven het beeldscherm te ‘wapperen’. Op dezelfde manier is het mogelijk de eerste paar regels van een mailtje in de inbox zichtbaar te maken. Dankzij de ingebouwde infraroodzender kan de S4 ook als afstandsbediening voor bijvoorbeeld een tv-toestel worden gebruikt (ook van andere merken dan Samsung).

Sensor voor temperatuur en luchtvochtigheid

Nieuw is ook een sensor die temperatuur en luchtvochtigheid registreert. Samsung heeft verder aangekondigd dat het een serie draagbare toebehoren uitbrengt voor de ingebouwde app S-Health. De gebruiker kan met S-Health bijvoorbeeld zijn hartslag, stappen, verbruikte calorieën en transpiratie meten.

Veel van de nieuwtjes berusten op een slimme combinatie van hard- en software. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Group Play, waarmee bezitters van een Galaxy S4 hun muziek, foto's en documenten via Bluetooth of NFC kunnen delen als ze zich in dezelfde ruimte bevinden. Ook het spelen van multi-player games is op die manier mogelijk.

Geschikt voor 4G LTE-netwerken over de hele wereld

De S4 is geschikt voor LTE-netwerken van de 4e generatie over de hele wereld dankzij ondersteuning van 6 frequentiebanden, aldus Samsung. Daarnaast is hij geschikt voor HSPA+ met een bandbreedte van 42 Mbps. Later dit jaar komt een variant op de markt die TDD/FDD LTE ondersteunt.

Het besturingssysteem is de allerlaatste versie van Android: versie 4.2.2 Jelly Bean. Medio mei wordt van Google overigens de opvolger Key Lime Pie verwacht, maar hoe snel die daarna voor de S4 beschikbaar komt is nog niet bekend.

Voorlopig 2 kleuren, levering vanaf eind april

Bij de introductie is de S4 leverbaar in minder kleuren dan verwacht: zwart (‘black mist’) en wit (‘white frost’). Maar volgens Samsung komen er later meer kleuren bij.

De levering van de Galaxy S4 begint eind april in 155 landen via 327 telecombedrijven. Het toestel wordt in het tweede kwartaal in Nederland op de markt gebracht, meldde het bedrijf. De adviesprijs is 699 euro. Later dit jaar brengt Samsung nog een nieuwe smartphone op de markt, die draait op het open source besturingssysteem Tizen.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in