RIM komt alsnog met nieuwe versie PlayBook OS
De tablet van RIM, die vorig jaar werd geïntroduceerd, was tot nu toe bepaald geen doorslaand succes. Het bedrijf meldde eind 2011 nog geen miljoen exemplaren te hebben verkocht. Ter vergelijking: Apple verkocht 15 miljoen iPads in de laatste 3 maanden van 2011. RIM moest bijna 500 miljoen dollar afschrijven op zijn voorraad onverkochte PlayBooks vorig jaar.
Playbook 2.0, de verbeterde versie van het besturingssysteem moet daar verandering in brengen.
Playbook 2.0, de verbeterde versie van het besturingssysteem moet daar verandering in brengen.

Shutterstock
Shutterstock
Het ontbreken van een makkelijk werkende e-mailfunctionaliteit op de Playbooks was teleurstellend, omdat de BlackBerry’s van RIM juist daardoor zo gewild zijn. Analisten betwijfelen echter of deze verbeterde versie van het besturingssysteem gebruikers en ontwikkelaars over de streep kan trekken.
Android Apps
PlayBook 2.0 heeft eveneens de mogelijkheid apps onder Android te draaien. De Messenger-tool van BlackBerry ontbreekt echter nog steeds. Daar werkt RIM nog aan, heeft het bedrijf laten weten.
PlayBook 2.0 is gebaseerd op het QNX-besturingssyseem dat later dit jaar ook onder de naam BlackBerry 10 toegepast zal worden in de nieuwe BlackBerry’s.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee