Overslaan en naar de inhoud gaan

'Microsoft komt met eigen tablet'

Hardware is niet echt Microsofts ding. Het bedrijf verkoopt wel muizen, toetsenborden en spelcomputers van eigen ontwerp, maar bij pc's, laptops en smartphones laat het de productie over aan partners - een model dat aan de basis stond van de verovering van de pc-markt door (eerst) Microsofts MS-Dos en (later) Windows, en daarmee uiterst lucratief bleek voor Microsoft.
Business
Shutterstock
Shutterstock

The Wrap meldt nu dat Microsoft de ontwikkeling van tablets niet helemaal aan de partners wil overlaten. Het zou maandagmiddag (lokale tijd) in Los Angeles een tablet van eigen ontwerp annonceren. Meer informatie daarover heeft The Wrap niet. Ina Fried van All Things Digital - een onderdeel van The Wall Street Journal - laat in reactie op het bericht van The Wrap weten dat haar bronnen hetzelfde melden. Ook Fried heeft verder geen details.

Apples iPad schoolvoorbeeld van het nut van grip op ontwerp en uitvoering

Hoewel dat een breuk zou zijn met het beleid van Microsoft tot nog toe, valt niet uit te sluiten dat Microsoft deze stap neemt. Het succes van Apple met zijn iPad is natuurlijk hét voorbeeld van het in één hand houden van het ontwerp van de hardware en het besturingssysteem.

Microsofts vertrouwde strategie werkt niet meer

De strategie waarmee Microsoft de pc-markt veroverde - veel hardwarepartners, groot aanbod, concurrerende prijzen, verovering van de consumentenmarkt met apparaten waar consumenten door hun werk mee vertrouwd waren en daardoor een aantrekkelijke markt voor softwareontwikkelaars - blijkt de laatste jaren bij apparaten op het raakvlak van zakelijk en privégebruik niet te werken. De moeizame entree op de markt voor smartphones, waar Microsoft ondanks grote investeringen nog steeds geen rol van betekenis speelt, zal algemeen directeur Ballmer en de zijnen veel stof tot nadenken hebben gegeven, en dat nog steeds doen.

Partners laten Windows niet op zijn voordeligst uitkomen

Bekend is ook dat Microsoft niet onverdeeld gelukkig is met wat partners met zijn besturingssysteem doen. De gekozen configuratie en het toevoegen van extraatjes waar de hardwareleveranciers extra aan verdienen of hopen te verdienen, komen de prestaties van Windows meestal niet ten goede - zeer tot verdriet van de ontwikkelaars van Windows. Sinds kort biedt Microsoft - vooralsnog alleen in de VS - zelfs een speciale dienst waar kopers van een Windows-pc of - laptop hun systeem kunnen laten optimaliseren. Dat levert volgens testers van de dienst aanmerkelijke verbeteringen op.

Het risico van de introductie van een Microsoft-tablet is natuurlijk wel dat de traditionele partners de ontwikkeling van tablets onder Windows 8 zullen staken. Die partners hikken al aan tegen de vergoeding van 90 tot 100 dollar die Microsoft schijnt te vragen per licentie van Windows RT. Rechtstreekse concurrentie van Microsoft zelf zou wel eens een druppel te veel kunnen zijn. Of Microsoft dat risico aandurft, wordt - Nederlandse tijd - dinsdagmorgen vroeg duidelijk.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in