Dat blijkt uit cijfers van Kantar Worldpanel Com Tech over de periode september, oktober, november 2014. Vooral in de VS en Europa steeg de populariteit van de smartphones van Apple. In de VS steeg het marktaandeel van Apple met ruim 4 procentpunten tot 47,4 procent. De iPhone 6 was in die periode bovendien de best verkochte smartphone met een marktaandeel van 19 procent. Android moest het succes van Apple bekopen met een kleiner marktaandeel. Dit zakte met 2 procentpunten tot 48,4 procent.
In Europa daalde het marktaandeel van Android met 3,2 procentpunten tot 69,9 procent. Apple zag zijn marktaandeel groeien met ruim 6 procentpunten tot 23,8 procent. Het marktaandeel van Windows zakte met 1,5 procentpunt tot 8,3 procent. Voor deze Europese cijfers telde Kantar overigens alleen de verkopen mee in Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland, Italië en Spanje.
Chinese smartphonekopers schaften wel iets meer iPhones aan dan in dezelfde periode het jaar ervoor. Daar groeide het marktaandeel met 1,1 procentpunt tot 18,1 procent. Android groeide echter sterker; met 1,8 procentpunt tot 80,4 procent.
Alleen in Japan is de belangstelling voor Apples smartphones tanende. Daar daalde het marktaandeel met ruim 15 procentpunten tot 53,8 procent. Android zag daar zijn marktaandeel groeien met ruim 12 procentpunten.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee