Marktaandeel iPad stijgt weer

Door de sterke vraag naar de iPad is Apples marktaandeel opgelopen tot 69,6 procent. Dat is de hoogste score sinds iSuppli in het eerste kwartaal van 2011 begon met het verzamelen van verkoopstatistieken over tabletcomputers. In het 1e kwartaal van dit jaar had Apple nog 58,1 procent van de tabletmarkt in handen.
Apple wil ook op langere termijn domineren
Volgens Rhoda Alexander, die bij iSuppli het onderzoek naar tablets en monitoren leidt, laat Apple duidelijk blijken dat het ook op lange termijn de markt voor tablets wil domineren. De verwachte introductie van een kleinere iPad in september zal die positie verder versterken. Google en Microsoft kunnen op stevige tegenwind voor hun nieuwe tablets rekenen, verwacht iSuppli.
Alexander meent dat Apple “alle juiste stappen” zet, zoals het handhaven van het oude model iPad 2 voor prijsbewuste kopers. Tegelijk is Apple met het Retinascherm van de 3e generatie iPads op visueel gebied grensverleggend bezig, meent de analiste van iSuppli.
Voor handvol andere leveranciers resteert 30 procent van de markt
De kruimels zijn voor een handvol andere leveranciers, waaronder Samsung, Amazon en Asus. Van hen is Samsung nog de grootste, met 2,3 miljoen verkochte tablets en een marktaandeel van 9,2 procent.
Bij elkaar verkochten Amazon, Asus en Barnes & Nobles nog niet het aantal dat Samsung wist weg te zetten. Gezamenlijk heeft dit drietal een marktaandeel van 8,9 procent. Alle overige leveranciers leverden in het 2e kwartaal 12,3 procent van de verkochte tablets. Deze overige merken zijn ook duidelijk aan het wegzakken in vergelijking met het 1e kwartaal.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee