Luchtvaartinstituut VS vindt BlackBerry onbetrouwbaar

De 400 medewerkers tellende NTSB, die luchtvaartongevallen onderzoekt, gaf op een website van de federale overheid uitleg over zijn beslissing. Volgens de NTSB laten de BlackBerry’s die ze gebruikt “het op ongelegen momenten en in een onacceptabel tempo afweten”. En dat terwijl de ongevallenraad “effectief, betrouwbaar en stabiel” moet kunnen communiceren om zijn taken uit te voeren en de veiligheid van medewerkers op afgelegen locaties te garanderen.
RIM kan tegenvallers niet gebruiken
Het besluit van de NTSB komt slecht uit voor RIM, dat op het punt staat een nieuwe versie van zijn besturingssysteem op de markt te brengen. De toekomst van het bedrijf staat of valt met het succes van BlackBerry 10, zoals de nieuwe versie heet. RIM-topman Thorsten Heins beschouwt BlackBerry 10 als de spil van zijn strategie om klanten bij de overheid en in het bedrijfsleven terug te winnen.
Topman: Veel klanten werken met verouderde versies
Heins wees er vorige week in een interview op dat veel overheidsinstellingen nog met oude versies zoals BlackBerry 5 of 6 werken. Daardoor zou hun ‘gebruikerservaring’ minder goed zijn dan met nieuwere versies. Heins zei ook te verwachten dat minstens 400.000 gebruikers bij de overheid in Noord-Amerika zullen overstappen op nieuwe smartphones met BlackBerry 10.
Een woordvoerder van de NTSB wilde tegen persbureau Bloomberg geen nadere toelichting geven op het besluit om op de iPhone 5 over te stappen. Evenmin wilde hij kwijt welke versie van de BlackBerry de NTSB nu gebruikt.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee