Overslaan en naar de inhoud gaan

'Google maakt amper winst op Nexus 7'

Dat blijkt uit een 'tear-down'-analyse van reparatiebedrijf UBM TechInsights en de interpretatie van de onderdelenlijst door nieuwssite Fudzilla.
Business
Shutterstock
Shutterstock

TechInsights maakte een exemplaar van de Nexus 7 open om de gebruikte onderdelen te inspecteren. Het bedrijf noemt geen prijzen bij zijn onderdelenlijst ('bill of materials'), maar nieuwssite Fudzilla maakte zelf een schatting.

Model met 8 GB bevat voor 184 dollar aan componenten

Het model met 8 GB opslagcapaciteit zou 184 dollar aan onderdelen bevatten, terwijl Google de tablet voor 199 dollar wil verkopen. Kosten van onderzoek en ontwikkeling, marketing en logistiek zijn nog niet eens inbegrepen. Om nog maar te zwijgen van de winstmarge die Asus, de eigenlijke fabrikant, zal opstrijken.

Het is daarom aannemelijk dat Google fors verlies lijdt op elk verkocht exemplaar van de Nexus 7 met 8 GB. Voor de consument is het apparaat daarentegen een koopje, concludeert Fudzilla.

Op 16 GB-model valt ruime winst te behalen

Anders ligt het met het 16 GB-model. De verkoopprijs bedraagt 249 dollar. Voor 8 GB extra verlangt Google dus 50 dollar. In een eerdere analyse van de Kindle Fire van Amazon schatte techInsights de inkoopprijs van 8 GB NAND-flashchips op slechts 8 dollar.

Fudzilla tekent bij deze cijfers aan dat de prijzen van elektronicaonderdelen doorgaans alleen maar dalen. Het is daarom goed mogelijk dat Google na verloop van tijd ook winst gaat maken op de Nexus 7 met 8 GB.

Daarnaast is de kans groot dat veel consumenten zullen kiezen voor het model met meer opslagcapaciteit. Eventuele aanloopverliezen op het 8 GB-model kan Google daardoor direct compenseren met een ruime winst op het 16 GB-model.

Kloppend hart is Nvidia Tegra 3-processor

Tot de belangrijkste componenten van de Nexus 7 behoren een Nvidia Tegra 3 quadcore-processor op 1,3 GHz, 2 GB DDR3-geheugenchips van Hynix, de genoemde 8 GB NAND-flashmodule van Kingston (maar gemaakt door Sandisk/Toshiba), een NFC-chip van het Nederlandse NXP, een gps-ontvanger van Broadcom een een wifi/Bluetooth/FM-chip van AzureWave.

Een ander reparatiebedrijf, iFixit, sloopte onlangs ook een Nexus 7 om het binnenwerk te inspecteren. Daaruit kwam naar voren dat de tablet van Google/Asus veel makkelijker is te repareren dan de iPad van Apple, met uitzondering van het beeldscherm.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in