4 op de 5 organisaties ontvangt foutieve of onvolledige data van partners
81% van de organisaties ontvangt wel eens onvolledige of foutieve datasets van partners. Dat blijkt uit onderzoek van IT-dienstverlener en specialist in gegevensuitwisseling SureSync onder 433 beslissers werkzaam bij organisaties met meer dan 250 medewerkers. Bij 13% gaat het zelfs niet om een incidenteel probleem. Zij geven aan dat zij vaak of vrijwel altijd foutieve of onvolledige data ontvangen.
Gevraagd naar de grootste belemmeringen bij het uitwisselen van externe data, noemt de grootste groep (33%) het garanderen van dataveiligheid. Daarnaast geeft 21% aan dat zij verkeerde of inconsistente data aangeleverd krijgen. Voor 13% vormt onvoldoende datakwaliteit de grootste uitdaging.
Onder ogen zien
Hoewel gebrekkige datakwaliteit duidelijk impact heeft op de dagelijkse werkzaamheden, durven organisaties dit probleem nog niet onder ogen te zien. Zo heeft bijna de helft van de beslissers (48%) het gevoel dat partners dataproblemen liever verdoezelen dan aanpakken.
De prijs van slechte datakwaliteit
Het niet aanpakken van dataproblemen kan organisaties duur komen te staan. Meer dan de helft van de beslissers (53%) noemt procesvertraging als grootste gevolg van slechte datakwaliteit. Andere gevolgen zijn foutgevoelige besluitvorming (43%) en verstoorde ketensamenwerking (33%).
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee