Dit blijkt uit onderzoek in opdracht van Interxion, dat is uitgevoerd door bureau IDG Connect. Ruim 600 IT-beslissers namen deel aan het onderzoek. Uit het onderzoek komt echter ook naar voren dat Nederland over 5 jaar een prominente positie zal hebben in Europa.
Die toppositie zal komen, doordat Nederlandse ondernemers de cloud gaan gebruiken, maar dan wel in de vorm van een hybride model. Een deel van de data en verwerking blijft dan in eigen huis, voor de rest wordt een beroep gedaan op de cloud.
Gering aandeel
Slechts 3 procent van de Nederlandse bedrijven heeft zijn infrastructuur geheel in de cloud gezet. Degenen die dat niet doen, geven als voornaamste reden de privacy op. Door gegevens in eigen huis te houden, zegt 66 procent, is er steeds direct toezicht mogelijk en wordt het lekken van informatie voorkomen. En 22 procent geeft als antwoord dat hun organisatie nog niet klaar is voor een grootschalige overstap naar de cloud.
Business is de baas
Van de bedrijven die wel de overstap naar de cloud hebben gemaakt, verklaart 32 procent dat het een strategische stap is geweest, waarop is aangestuurd door de business-kant van de onderneming. Ook een dreigend tekort aan datacentercapaciteit (31 procent) is een sterke reden, terwijl 27 procent opzag tegen de hoge kosten die gepaard gingen met een verbouwing van de serverruimten.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee