'Rijksrecherche bekeek afspraken over ICT'

Dat zei senator en oud-Tweede Kamerlid voor de SP Ada Gerkens maandag tegen de commissie ICT. Die houdt onder leiding van VVD’er Ton Elias namens de Kamer het vaak falende automatiseringsbeleid van de overheid tegen het licht.
Gerkens hield zich als een van de weinige Kamerleden volledig bezig met ICT-beleid van de overheid. Er was volgens haar geen echte marktwerking op dit terrein. De overheid doet vooral zaken met enkele grote ICT-bedrijven. "Het is een klein wereldje", zei Gerkens.
Ze vindt dat de overheid en veel lagere overheden te afhankelijk zijn van het besturingssysteem van één leverancier: Microsoft Windows XP. Daardoor zijn de kosten voor beheer en onderhoud veel te hoog, zei ze.
Het onderwerp ICT kreeg volgens Gerkens weinig aandacht, zowel in de Kamer zelf als in de media. "Het is geen sexy onderwerp. Het is taai, lastig en het vergt kennis", zei Gerkens. Zij leidde destijds een ICT-werkgroep en bracht in 2009 een rapport uit met wat er fout ging en aanbevelingen. Tot haar teleurstelling is er niets mee gedaan in de Tweede Kamer. "Iedereen knikte, maar je zag mensen denken 'wat moet ik ermee?"
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee