Russen azen op top-10 supercomputers

Het gaat om een systeem dat is geplaatst bij de Moskow State University en dat is ontwikkeld door de jonge firma T-Platforms. Dit bedrijf is in 2009 opgericht onder lichte dwang van de Russische regering, zoals dat zo mooi heet. "Wat minder bekend is, is dat president Medvedev zich persoonlijk met deze materie heeft bemoeid en in de meest krachtige bewoordingen heeft aangedrongen op een Russisch supercomputerplan", zegt ir. Anwar Osseyran, algemeen directeur van Sara reken- en netwerkdiensten uit Amsterdam.
De Russische computer werkt met een combinatie van CPU's en GPU's. Het apparaat is Lomonosov gedoopt, naar de 18e eeuwse Russische wiskundige. Het systeem is vooral geoptimaliseerd voor het doen van ingewikkelde wiskundige berekeningen.
De top-500 supercomputers wordt officieel gepresenteerd op de ISC, de International Supercomputer Conference, die wordt gehouden in Hamburg. Het aantal bezoekers aan deze beurs annex conferentie zal dit jaar onder de maat uitkomen, aangezien vooral in de VS grote angst heerst voor een besmetting met de Ehec-bacterie.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee