Pinnen gaat het winnen van contant betalen

Ongeveer 57 procent van de betalingen wordt dus nog steeds contant gedaan; het gaat daarbij overwegend om lage bedragen. Het pinnen wint daar wel terrein; het afgelopen jaar nam het aantal pinbetalingen onder de 10 euro met 16 procent toe tot 561 miljoen. Daardoor daalde het gemiddelde bedrag dat met de pinpas werd betaald, van ruim 39 euro in 2009 tot 37,55 euro vorig jaar. Volgens Currence is dat te danken aan de campagne Klein bedrag? Pinnen mag!.
Het aantal locaties waar gepind kan worden, nam met 15.000 toe tot bijna 220.000. Brancheorganisatie Detailhandel Nederland juicht dat toe. "Pinnen is efficiënt en veiliger voor de winkelier en de medewerkers", aldus een woordvoerder.
Het duurde van 1990, toen het merk PIN werd geïntroduceerd, tot het jaar 2002 voordat het aantal pintransacties op jaarbasis boven de 1 miljard uitkwam. Voor de sprong naar 2 miljard transacties waren geen twaalf, maar acht jaar nodig.
Vorig jaar werd ook vaker met de chipknip betaald. Het aantal betalingen steeg met 0,7 procent tot 178 miljoen. De chipknip wordt vooral gebruikt bij het parkeren, catering of bij snoep- en drankautomaten. Het gemiddelde bedrag dat met de chipknip werd betaald, bedroeg 2,61 euro.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee