Investeerders strijden om miljardenaandeel Hynix
De Hynix-aandeelhouders krijgen daarmee zicht op een kapitaal van minimaal 2,4 biljoen won (1,6 miljard euro). De belangstelling van scheepsbouwer STX Corp. en de telecomgerelateerde SK Group betekent een succes voor een aantal toeleveranciers die in 2001 noodgedwongen aandeelhouder werden in de toen noodlijdende chipmaker. De schuldeisers kregen een aandeel in het bedrijf in ruil voor het opgeven van hun aanspraken.

Shutterstock
Shutterstock
De noodgedwongen aandeelhouders proberen al jaren zonder succes hun aandelen te verkopen. Ook deze inmiddels derde poging daartoe leek enkele dagen geleden nog te stranden toen de op dat moment enige belangstellende Hyundai Heavy Industries zich terugtrok.
STX wil meer inkomsten uit halfgeleiders
Het bod van STX past in de diversificatiestrategie die het bedrijf volgt. Het bedrijf streeft naar een omzetverdeling van 60 procent uit de scheepsbouwgerelateerde activiteiten en 40 procent uit de halfgeleiderindustrie.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee