Informatica-studies niet populair onder allochtonen
Bij Marokkaanse respondenten staat Rechten op nummer één en ook de studierichting “Sociaal Juridische Dienstverlening” eindigt bij deze groep in de topvijf (nummer 4).

"Advocatuur staat in het land van herkomst van de studenten hoog in aanzien. Dit heeft effect op de studiekeuze", licht Erdinç Saçan, voorzitter van de Stichting de Nieuwe Generatie, toe.
Bij de Turkse en Surinaamse respondenten komt de studie Economie als winnaar uit de bus. De ambitie om een eigen bedrijf te starten wordt onder alle drie de groepen genoemd als één van de belangrijkste drijfveren om die studie te doen. De studierichting Management, Economie en Recht is onder alle drie de groepen populair.
Volgens Saçan heeft slechts 3 tot 4 procent van de bij hen aangesloten leden gekozen voor een Informatica-opleiding. "Die studie komt vaak niet bij ze op. Veelal onder druk van de ouders wordt er meestal voor een economische of juridische opleiding gekozen. Bovendien worden ICT-opleidingen vaak afgeschreven, omdat ze als heel erg technisch worden gezien." Overigens zijn Informatica-opleidingen onder Turkse studenten met 6,4 procent nog het populairst.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee