Drietal opgepakt voor fraude internetbankieren

Grote geldbedragen
Met de fraude is een bedrag van ruim 70.000 euro gemoeid. Volgens de politie kan dit nog verder oplopen. De verdachten zijn twee mannen van 19 en 22 jaar en een 17-jarige vrouw. Ze zouden van ten minste negen personen hun iDeal-betaalgegevens hebben verkregen. Via internetbankieren werden hoge geldbedragen van de rekeningen van de slachtoffers overgeboekt naar verschillende rekeningen. Uiteindelijk belandde het geld op de rekening van één van de verdachten en werd het ook opgenomen.
De fraude kwam aan het licht nadat de benadeelden hadden gezien dat op onverklaarbare wijze grote geldbedragen van hun rekening waren afgeschreven. De slachtoffers wonen verspreid over het land en bankieren bij verschillende banken. Zowel slachtoffers als banken hebben aangifte gedaan bij de politie.
Gisteren ondertekende minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie een convenant waarin verschillende partijen afspreken samen te gaan werken om fraude met internetbankieren tegen te gaan. De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) maakte bekend dat het aantal gevallen van fraude met internetbankieren vorig jaar
.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee