Overslaan en naar de inhoud gaan

Aantal faillissementen fors toegenomen

De verwachting is dat het aantal faillissementen in de maand augustus met 52 procent toeneemt ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Daarmee is augustus de zevende maand op rij waarin dit percentage boven de 50 procent ligt. In juni gingen er 23 Nederlandse ICT-bedrijven failliet, in mei waren dat er 15 en in april bedroeg het aantal faillissementen in de ICT 21. In de eerste drie maanden van dit jaar gingen er 38 ICT-bedrijven failliet (12 in januari, 12 in februari en 14 in maart).
Business
Shutterstock
Shutterstock

Juli was volgens Graydon met name een zware maand voor de bouwnijverheid en zakelijke dienstverlening – waar ook de ICT-sector onder valt. Bovendien hebben vooral kleine bedrijven het moeilijk. Robert Blom, faillissementsonderzoeker van Graydon: ”In ongeveer 60 procent van alle faillissementen ging het om ondernemingen met niet meer dan 4 medewerkers. Grotere ondernemingen lijken zich te weren tegen de recessie, ondermeer door het ontslaan van personeel.”

Graydon verwacht in totaal 11.500 faillissementen in heel 2009, voor 2010 voorspelt het bureau maar liefst 12.500 faillissementen. De schade zal in 2009 de 4 miljard euro overstijgen, voor 2010 wordt een faillissementsschade verwacht van bijna 5 miljard euro, inclusief schade door schuldsaneringen. “In 2011 zal de faillissementsgolf tot staan worden gebracht en in 2012 afnemen”, zo verwacht Blom.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in