Jacht Steve Jobs te water in Aalsmeer
Jobs heeft het jacht, Venus genaamd, nog grotendeels zelf ontworpen. In aanwezigheid van zijn vrouw en kinderen werd het schip te water gelaten in Aalsmeer bij scheepsbouwer Koninklijke De Vries. Dat meldt nieuwssite One More Thing.
Het schip zou tussen de 70 en 80 meter lang zijn. De buitenkant is van aluminium, wat het jacht vooral erg licht houdt. De besturing gebeurt vanaf 7 iMacs.
Speedboten
Het voordek is voorzien van een groot zonneterras, met jacuzzi. Daarnaast heeft het jacht doorlopende ramen in de boeg. Ook is het schip uitgerust met enkele speedboten zodat de opvarenden bij te kleine havens alsnog land kunnen bereiken.
Wat het schip gekost heeft is niet bekend. Gemiddeld kost een dergelijk jacht echter 1 miljoen euro per strekkende meter.
Jobs zou samen met ontwerper Philippe Starck zeker 6 jaar aan het jacht gewerkt hebben. Hij had er met zijn gezin over de wereld mee willen varen.
Het jacht wordt nu met een vrachtschip naar de VS gebracht.
Foto onder: op de brug van de Venus staat een batterij iMacs waarmee het schip wordt bestuurd.