Ontwikkelwedstrijd moet Watson naar smartphone brengen
De kracht van IBM ligt in z'n omvang en niet in z'n slagvaardigheid. Een supercomputer ontwikkelen en naar de cloud brengen, dat is helemaal IBM's 'ding'. Maar er zinnige 'cognitieve' toepassingen voor bedenken, dat laat de IT-moloch bij voorkeur over aan creatieve start-ups. Gisteren schreef IBM een wedstrijd uit om app-developers te prikkelen tot het bedenken van leuke mobiele toepassingen voor zijn AI-super Watson.
De drie beste inzenders worden beloond met opname in het 'IBM Ecosysteem'-programma. Wat betekent dat IBM hen verder zal helpen bij het commercialiseren van hun bedenksels.
'Zaaien' en oogsten
De wedstrijd is voor IBM een nieuwe zet in zijn plan om Watson -- de computer die ooit de Amerikaanse tv-kijkers verblufte door het winnen van de kennisquiz Jeopardy -- als online AI-platform (PaaS) in de markt te zetten. CEO Ginni Rometty verklaarde eind vorig jaar er op te rekenen dat dat IBM omstreeks 2023 zo'n 10 miljard dollar op jaarbasis zal opleveren. Maar dan moeten er wel AI-toepassingen voor worden bedacht en dat ziet Rometty vooral als iets voor creatieve buitenstaanders, zo bleek gisteren tijden haar presentatie op het Mobile World Congress in Barcelona.
Doel van de Watson Mobile Developer Challenge is het 'zaaien' van pogingen om 'cognitive' apps te ontwikkelen die de manier waarop consumenten en bedrijven met big data omgaan kunnen veranderen, zo legde Rometty uit. De wedstrijd zal drie maanden lopen. Inzendingen van mobiele ontwikkelaars en ondernemers zullen worden beoordeeld op basis van werkende prototypes die gebruik maken van Watsons cloud-API. De beloning voor de winnaars zal bestaan uit 'ontwerpadvies' een 'ondersteuning' door IBM-experts.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee